Melodyjne aplikacje

Melomani posiadający smartfony z systemem Android mają duży wybór aplikacji do słuchania ulubionej muzyki. Dzięki nim mogą też nagrywać ulubione utwory, dzielić się nimi, czy też zapoznawać z tekstami piosenek. Dostęp do ulubionej muzyki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze jest tym, co użytkownicy smartfonów bardzo sobie cenią. Aplikacje muzyczne należą do najczęściej ściąganych. W rankingu popularności wygrywają z nimi tylko gry. Melomani mają więc w czym wybierać. Dostępnych jest wiele aplikacji, pozwalających słuchać muzyki na urządzeniach z systemem Android, a wciąż pojawiają się nowe, doskonalsze i bardziej urozmaicone. Ich twórcy robią wszystko, by były funkcjonalne i miały coraz więcej do zaoferowania wymagającym słuchaczom.

Poznaj magię YouTube’a

Miejscem, w którym znajdziemy największy wybór utworów muzycznych z każdego gatunku – od jazzu eksperymentalnego po disco polo – jest oczywiście Youtube. Aplikacja Youtube jest dostępna na wszystkie tablety i telefony z androidem. Nie tylko pozwala na szybkie wyszukiwanie i przeglądanie ulubionych filmów, ale też daje szereg innych możliwości. Za pośrednictwem aplikacji można subskrybować ulubione kanały, tworzyć playlisty, komentować, ale też dodawać i edytować własne filmy. Aplikacja pozwala również na przesyłanie filmów do telewizora.

Co daje nam Spotify?

Spotify Music jest bezpłatną aplikacją na tablety i telefony komórkowe. Daje możliwość słuchania muzyki – jakiej chcemy i kiedy chcemy. Ma funkcję

losowego odtwarzania wybranych utworów, albumów i playlist. Zalety Spotify Premium to możliwość pobrania muzyki i słuchania jej w trybie offline, a także brak zobowiązań – z subskrypcji kanału można zrezygnować w każdej chwili. Nie do przecenienia jest również fakt, że muzyka słuchana za pośrednictwem Spotify nie jest przerywana reklamami. Dzięki temu bez przeszkód i utrudnień możemy zanurzyć się w świat ulubionych dźwięków. Spotify oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku i bogatą, ciągle się powiększającą audiotekę.

Vevo – słuchaj i udostępniaj

Ciekawą propozycją dla melomanów jest także aplikacja Vevo. Pozwala ona na bezpłatne oglądanie teledysków, a nawet całych koncertów. Obraz w jakości HD to jedna z zalet tej aplikacji muzycznej. W jej zasobach znajduje się ponad 75 tysięcy teledysków oraz ponad 20 tysięcy wykonawców. Aplikacja oferuje zarówno najnowsze hity, jak i kultowe utwory wykonawców znanych od pokoleń. Oglądane za jej pośrednictwem teledyski w łatwy sposób można udostępniać na Facebooku i Twitterze. Aplikacją można sterować głosowo i wyszukiwać w ten sposób ulubionych wykonawców bądź utwory. Vevo można zsynchronizować z Facebookiem i dzięki temu mieć dostęp do playlist znajomych. Vevo TV to z kolei całodobowy program muzyczny.

SoundCloud: o co w tym chodzi?

Jednym z najbardziej popularnych miejsc przeznaczonych do obcowania z muzyką jest SoundCloud. Aplikacja ta pozwala wyszukiwać zarówno utwory i artystów, jak i innych jej użytkowników, a także obserwować ulubionych artystów oraz śledzić aktywność znajomych. Aplikacja SoundCloud jest intuicyjna w obsłudze i można się do niej zalogować poprzez Google lub Facebook. Daje też możliwość nagrywania własnych dźwięków.

MusiXmatch: nie tylko muzyka

Kolejna z godnych uwagi aplikacji to MusiXmatch. Program ten przeznaczony jest do wyszukiwania i katalogowania tekstów piosenek – skanuje telefon w poszukiwaniu tekstów wybranych utworów. Najciekawszą funkcją MusiXmatch jest wyszukiwanie ze słuchu. W tym celu wystarczy zbliżyć telefon do urządzenia odtwarzającego piosenkę, by pokazał tytuł utworu i nazwę wykonawcy. W bazie tej aplikacji znajduje się ponad 7 tysięcy utworów w różnych językach, w tym w polskim. Każdy użytkownik aplikacji może dodawać do bazy nowe teksty.

Zgaduj z Song Pop

Wielbicielom muzycznych zagadek z pewnością przypadnie do gustu Song Pop. Ta aplikacja to muzyczna gra polegająca na odgadywaniu tytułów hitów. Utwory pogrupowane są wedle gatunków muzycznych. Można więc wybierać pomiędzy muzyką klasyczną a popem z różnych dziesięcioleci ubiegłego wieku; dostępne są też ciężkie brzmienia – rock a nawet metal. W grze można konkurować ze znajomymi z Facebooka.

Szukaj utworów z aplikacją Shazam

Każdy rozkochany w muzyce posiadacz smartfona powinien zainteresować się aplikacją Shazam. Z jej pomocą możliwe jest znalezienie piosenki, która wpadła nam w ucho podczas słuchania radia, oglądania telewizji, koncertu czy innej muzycznej imprezy.
Aplikacja rejestruje dźwięki i za pośrednictwem internetu wyszukuje utwór, podaje jego tytuł i wykonawcę. Z aplikacji można wysłać do znajomych maila z informacją o znalezionym utworze. Bezpośrednio z aplikacji można też kupić w Google Play Store podobające się nam utwory lub całe albumy. Shazam daje też możliwość wysłuchania całych utworów na Spotify lub Youtube. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, ale dostępna jedynie w języku angielskim.

Radio w telefonie?

Posiadacze smartfonów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki, mają również duży wybór internetowych rozgłośni radiowych. Aby mieć dostęp do wielu z nich, warto w swoim telefonie zainstalować aplikację radiową, która oferuje dużą liczbę radiostacji. Najbogatszą bazę mają takie aplikacje jak Tuneln Radio, Audials czy Xiialive. Mają one także wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład zapisywanie plików, wyszukiwanie tytułów, a nawet timer i budzik. Każda z płatnych aplikacji dostępna jest także w darmowej wersji, która jest jednak uboższa o wiele udogodnień.