Najlepsze aplikacje

Powstanie androida było krokiem milowym w rozwoju telefonów komórkowych nowego typu, czyli smartfonów. Mało kto pamięta już dzisiaj, jak dziwnie wyglądał rynek zanim Google zaproponowało nam swój uniwersalny system operacyjny. Każdy producent miał własne oprogramowanie, było ono niekompatybilne z innymi, z tego powodu prawie nie było aplikacji, a do tego każdy telefon był dziewiczą, niezbadaną przez nas wyspą pełną pułapek i ukrytych funkcji. Dzisiaj możemy już poruszać się po bezpiecznym i wygodnym środowisku, które może nie jest idealne, ale na pewno stanowi świetny fundament do tworzenia. My też już za niedługo dołączymy do twórców oprogramowania, a dzisiaj przyglądamy się najlepszym propozycjom już istniejącym na rynku darmowego i płatnego oprogramowania dla tego systemu operacyjnego. Ja jakie programy warto zwrócić uwagę?
Podcast Addict
W naszym kraju podcasty nigdy nie zyskały wielkiej popularności, przez co w tym miejscu trzeba zacząć od wytłumaczenia, co to właściwie jest. Podcast to internetowy odpowiednik programu radiowego, którego możemy słuchać w wygodnym dla siebie czasie. Podcasty publikują swoje odcinki i każdy może do nich za darmo uzyskać dostęp. Jest to szalenie popularne zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, ale podcasty i u nas coraz lepiej się zadomawiają. Mamy programy sportowe, edukacyjne, publicystyczne, rozrywkowe i praktycznie każde, jakie tylko sobie wymarzymy. Najlepszym sposobem na słuchanie podcastów jest Podcast Addict, rozwijana już od wielu lat aplikacja, która posiada wersję darmową i płatną. Różnica miedzy nimi polega tylko na wyświetlaniu niespecjalnie przeszkadzających reklam, dzięki czemu można powiedzieć, że jest to aplikacja w pełni darmowa. Możemy za jej pomocą połączyć się z podcastami nadawanymi we wszystkich popularnych technologiach, aplikacja może dla nas śledzić pojawianie się nowych odcinków, jak również mogą być one pobierane przez wifi w celu późniejszego odsłuchania.
Ultimate Video Player
Urządzenia z Androidem to coraz częściej główny sposób na oglądanie materiałów wideo. Sam Android bez żadnego oprogramowania radzi sobie z tym raczej umiarkowanie dobrze. Potrzebne są aplikacje właśnie typu Ultimate Video Player. Dlaczego właśnie ten odtwarzacz wideo? Powodem jego wyróżnienia jest głównie uniwersalność, ponieważ jest to program darmowy radzący sobie z plikami w praktycznie każdym formacie, co ma ogromne znaczenie dla osób oglądających filmy z różnych źródeł. Niestety, program nie jest wolny od wad. Dość trudno jest nauczyć się jego obsługi, ponieważ wszędzie mamy dość niejasne ikony, a do tego mechanizm wyświetlania reklam w jego darmowej wersji jest najdelikatniej mówiąc uciążliwy.
UB Reader
Zwłaszcza na większych urządzeniach z Androidem, takich jak tablety, jedną z najczęściej wykonywanych czynności przez użytkowników jest czytanie książek oraz różnego rodzaju prasy. Potrzebne są do tego programy radzące sobie z różnymi formatami, w jakich takie książki do nas docierają. Na wyróżnienie wśród tego typu aplikacji na pewno zasługuje UB Reader, który co prawda nie jest najpopularniejszy, ale jest w pełni darmowy i bardzo wygodny w użyciu. Program posiada bardzo ładną szatę graficzną, jest przejrzysty i w stu procentach intuicyjny, co w takich przypadkach jest bardzo ważne. Poradzi sobie z nim absolutnie każdy. Pojawiające się w nim reklamy trudno jest w ogóle zauważyć, a jedyną wadą aplikacji jest problem z wyświetlaniem niektórych rodzajów komiksów, co można jednak dość łatwo obejść przez prostą zmianę ich formatu.