Najpopularniejsze aplikacje

Każdy z nas ma dzisiaj telefon z Androidem. Jest to dla nas rzecz po prostu rzecz naturalna i oczywista. Sytuacja stała się już wręcz zabawna, ponieważ sposobem na gubienie lub zapominanie o różnych rzeczach jest ich zintegrowanie z telefonem na Androidzie. Co ważne, jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ ten system operacyjny na dzisiaj radzi sobie praktycznie z wszystkim. Trzeba jedynie podkreślić, że sam Android nie jest w stanie dla nas zrobić praktycznie nic. Jest to fundament, na którym budowane są aplikacje, tak zwane apki, i to one zapewniają nam konkretną funkcjonalność. Co zatem każdy musi mieć na swoim telefonie z Androidem? Jest to naturalnie kwestia całkowicie subiektywna, co nie zmienia jednak w niczym faktu, że istnieje szereg aplikacji, bez których mało kto jest stanie wyobrazić sobie działanie telefonu.

Facebook i Facebook Lite

Za najważniejszą aplikację dla ogromnej ilości osób uchodzi dzisiaj narzędzie do korzystania z Facebooka. Mamy tutaj do wyboru program podstawowy oraz jego wersję Lite. Co można zrobić z tym programem? Jest to po prostu narzędzie do korzystania z najpopularniejszego portalu na świecie. Logujemy się na swoje konto i korzystamy z wszystkich możliwości, jakie nam ten serwis daje. Możemy śledzić naszych znajomych, możemy z nimi wchodzić w interakcje, możemy wysyłać swoje treści i dyskutować pod nimi, możemy korzystać z najróżniejszych gier oraz aplikacji związanych z działaniem samego Facebooka. Mówiąc najkrócej jak się da, cała funkcjonalność serwisu jest przenoszona na nasz telefon. Co ważne, aplikacja powiadomi nas, kiedy inne osoby będą wchodziły z nami w interakcje, na przykład polubią status lub wypowiedzą się pod jakimś naszym materiałem.
Dlaczego istnieją różne wersje tego programu? Niestety, nie jest to najmniejsza aplikacja i powoduje nie tylko ograniczenie wydajności telefonu, ale też znacznie przyspiesza zużywanie baterii przez telefon. Wersja Lite pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcji w sposób może nie tak efektowny, ale za to bardziej przyjazny zwłaszcza dla starszych urządzeń.

Messenger

zrzut ekranu z aplikacji messengeriewiele jest aplikacji na Androida, które naprawdę zrewolucjonizowały sposób naszego działania i korzystania z telefonu. Bardzo wiele z nich jest oczywiście strasznie przydatnych, korzystamy z nich na co dzień i też nie za bardzo wyobrażamy sobie życie bez nich, ale prawda jest taka, że jeśli by ich nie było, radzilibyśmy sobie w jakiś inny sposób i nie mielibyśmy żywotnej potrzeby stworzenia czegoś takiego. Messenger to jednak zupełnie inna bajka, ponieważ poprzez niewielką zmianę spowodował wielką rewolucję. Przed pojawieniem się tego programu musieliśmy wysyłać wiadomości sms, które kosztowały całkiem sporo. Messenger wysyła takie właśnie wiadomości sms, ale robi to za pomocą specjalnych narzędzi internetowych, które nie kosztują nas zazwyczaj nic. Zamiast kupowania pakietów sms, mamy teraz możliwość korzystania z takiej aplikacji bez żadnych ograniczeń.
Teoretycznie rzecz biorąc, Messenger jest częścią Facebooka, ale rozmawiać możemy z każdym, kto tylko posiada tę aplikację. Z czasem rozrosła się ona całkiem solidnie i dzisiaj z poziomu aplikacji możemy przesyłać też filmy oraz zdjęcia. Nie trzeba nawet korzystać z Messengera w sposób wyłączny, ponieważ wiadomości mogą pokazywać się w dymkach i nie będziemy w ten sposób odrywani od innych czynności.

Snapchat

Albo popularnego Snapa kochasz, albo go nienawidzisz. Jest to aplikacja, która ma równie dużo gorących zwolenników co przeciwników, przez co budzi spore kontrowersje, ale rozkochała się w niej wystarczająca ilość osób, by nie dało się tego programu pominąć we wszystkich opisach najważniejszych apek dla Androida. Czym konkretnie jest Snapchat?
Snapchat to komunikator internetowy inny niż wszystkie, ponieważ skupia się na multimediach i w dodatku są to multimedia usuwane niemal natychmiast po wysłaniu. To właśnie tutaj zaczęły swoją wielką karierę słitfocie, tak zwane zdjęcia z rąsi, które dla wielu osób są przerażające, ale równocześnie stały się podstawowym sposobem promowania samego siebie dla ogromnej ilości osób, zwłaszcza nastoletnich i trochę starszych kobiet. Korzystają z tego masowo także najróżniejsi celebryci oraz każdy, kto liczy na rozgłos. Drugą równie kontrowersyjną rzeczą, która narodziła się dzięki Snapowi, jest robienie zdjęć swoim posiłkom. Jaki jest konkretnie tego cel? Naukowcy się spierają i do teraz nie ma konkretnej odpowiedzi. Nie zmienia to w niczym faktu, że wiele osób czuje wielką potrzebę podzielenia się swoimi posiłkami, a właściwie ich wizerunkami, z całym światem.
Trzeba zaznaczyć, że Snapchat mocno stawia na prywatność i wcale nie trzeba się dzielić z całym światem swoimi filmikami czy zdjęciami. Można je wysyłać do jednej osoby, grupy znajomych lub do wszystkich, którzy nas obserwują. Możliwe jest też zamieszczanie swoich dzieł w miejscu publicznym, skąd znikną dopiero po jednej dobie, a nie kilku sekundach od wyświetlenia, jak to jest w przypadku standardowych treści.

Instagram

Instagram jest w bardzo dużym stopniu podobny do Snapchata, chociaż jest to aplikacja raczej społecznościowa niż komunikator. Podobieństwa pojawiają się głównie w kwestii materiałów, jakie znajdują się w obu serwisach-aplikacjach. Wszelkiego rodzaju słitfocie oraz sesje zdjęciowe dla frytek w tym miejscu królują i bynajmniej nie znikają od razu. Instagram służy raczej do budowania swojego profilu, charakterystycznej ścianki z przesłanymi elementami, na podstawie przeżytych chwil. Ogólne hasło portalu brzmi, że trzeba żyć chwilą i tę chwilę uwieczniać.
Za pomocą Instagrama każdą chwilę można uwiecznić naprawdę, a nie tylko podzielić się nią z kimś na moment. Pojawiające się tutaj treści można bardzo mocno edytować, zazwyczaj z użyciem narzędzi posiadających predefiniowane przez wydawcę ustawienia, jak również można na różne sposoby łączyć swoje multimedia.
Koniecznie trzeba zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z jedną z najlepiej ocenianych pozycji spośród aplikacji posiadających największą liczbę użytkowników.
Mapy Google
Na początku mapy Google były tylko zabawką pozwalającą oglądać świat i na przykład planować wycieczki. Powoli jednak to narzędzie zaczęło ewoluować w prawdziwą bestię, którą jest dzisiaj, a proces rozwoju jeszcze przyspiesza. Już na dzisiaj w zasadzie nie ma sensu kupowanie dedykowanej nawigacji samochodowej, ponieważ Google Maps radzi sobie w tej kwestii lepiej od innych propozycji. Wszystkie informacje na mapach od Google są aktualizowane na bieżąco i można z tego narzędzia korzystać z celu znalezienia praktycznie wszystkiego. Coraz częściej użytkownicy map zaczynają nawet korzystać z tej aplikacji zamiast klasycznej wyszukiwarki internetowej, jeśli na przykład chcą w pobliżu znaleźć jakąś firmę Lub miejsce do zjedzenia. Funkcjonalność, która jeszcze całkiem niedawno kosztowała naprawdę sporo, dzisiaj każdy użytkownik telefonu z Androidem dostaje zupełnie za darmo.